Pierwsze czytanki- to rewelacyjny pomysł by najmłodsze dzieci zachęcić do sięgnięcia po książkę oraz do nauki czytania. Jest to jedno z większych wyzwań z jakim musi zmierzyć się dziecko na początku swojej drogi edukacyjnej. Opanowywanie płynnego czytania jest długotrwałym procesem, a umiejętność czytania ze zrozumieniem w dużym stopniu przekłada się na sukcesy szkolne dziecka.Nasze przedszkole w współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna stara się w ten sposób uatrakcyjnić sposób nauki czytania oraz wskazać  jak i zachęcić najmłodszych po sięganie po książkę jako źródło nauki i  wiedzy. Świetny dobór literatury przez P. Ewę oczarował dzieci, które z dużym angażowaniem uczestniczyły w działaniach warsztatowych, które ukazywały życie zwierząt nocnych. Wcale nie tak strasznych jak by się wydawało, a dzięki to  rewelacyjne dobranych książkach oraz przez oszałamiający pokaz P. Pauliny - jak powstają duchy, przy użyciu kilku składników chemicznych.
Dziękujemy !!!❤