W dniach 24-28.10.22r. w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Czeski. Celem było poznanie kultury, tradycji i obyczajów czeskich, kształtowanie postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji. Przedszkolaki brały udział w różnych działaniach pt. ,,Wspólnie z Krecikiem poznajemy Czechy”. Na początek poprzez ilustrację i zdjęcia poznały historię Czech. W kolejnych dniach dzieci wykonały  pracę plastyczną związaną z tym krajem. Wysłuchały również ciekawostek dotyczących Czech oraz nauczyły się podstawowych czeskich zwrotów. Podziwiały najpiękniejsze zakątki i zabytki Pragi – stolicy położonej nad piękną Wełtawą, zobaczyły znane miasta oraz miejscowości uzdrowiskowe a w wielu miastach – pięknie zachowane zamki i pałace. Dzieci zostały zapoznane również z  kuchnią czeską. Najbardziej znaną potrawą: knedliczki-kluski z nadzieniem np. truskawkowym. Poznały ulubiony sport Czechów – hokej, najbardziej znaną czeską markę samochodu – Skodę. Na zakończenie dzieci obejrzały czeski film animowany o ,,Kreciku” i wypowiadały się na jego temat.