Dzieci z czterech grupy przedszkolnych Kukułki, Orły, Sokoły i Jastrzębie wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Gnieźnie. Miały okazję zapoznać się z florą i fauną występującą w naszych lasach. Było spotkanie z leśniczym, który oprowadził przedszkolaków po ścieżce edukacyjnej. Dzięki której dowiedziały się o sposób ochrony drzew ich oznakowanych, uczyły się rozpoznawać drzewa po liściach oraz wskazywały czynniki zagrażające przyrodzie i jak im przeciwdziałać. Poznały również wyroby przemysłu drzewnego, zawody związane z lasem, a także dowiedziały się jak powstaje papier. Leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o ptakach, leśnych zwierzętach i roślinności. Następnie  przedszkolaki przekazały dary dla zwierząt leśnych, które zebrały podczas akcji w naszym przedszkolu Spiżarnia dla leśnych zwierząt.

Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę żywność i udział w/w akcji. ❤
Dyrekcja i pracownicy P-13