Po raz kolejny Przedszkole nr 13 „Gniazdo Orląt” w Gnieźnie zorganizowało cykliczny konkurs dla dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli ,, Biesiada na ludowo.”

Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało  ,, Poetyckie zabawy w gwarze poznańskiej.” Zadaniem przedszkolaków było zaprezentowanie przyśpiewki ludowej lub wybranego wiersza w gwarze poznańskiej.

Honorowy patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz.

Dziękujemy za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

Do konkursu przystąpiło 8 gnieźnieńskich przedszkoli. Występy oceniało jury w składzie:

Dyrektor Wydziału Edukacji – P.  Marian Pokładecki,

Pracownicy Wydziału Edukacji – P. Kinga Chudzicka, P. Magdalena Witt

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna– P. Piotr Wiśniewski.

Pracownik Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – P. Monika Wierżyńska

Dyrektor Przedszkola nr 13 – P. Sylwia Śmiechowska

Miejsce I:  Przedszkole nr 1 ,, Wesołe Nutki” grupa Kubusie, które zaprezentowało wiersz ,, Pon Hilary”

Miejsce II:  Przedszkole nr 6 ,, Polne kwiaty” grupa BRATKI z wierszem  „Jadymy nad morze”

Miejsce III:  Przedszkole nr 13 ,, Gniazdo Orląt” grupa ORŁY prezentując utwór ,, Abecadło.”

Wyróżnienia otrzymały następujące przedszkola:

Przedszkole nr 9 ,, Leśne Ludki” grupa Liski

Przedszkole nr 15 ,, Pszczółka Maja” grupa Świerszcze

Przedszkole nr 3 ,, Kubuś Puchatek”  grupa Kubusie

Przedszkole nr 14 ,, Mali Piastowie” grupa Zduny

Przedszkole nr 12 ,, Plastusiowo” grupa Brzoskwiniowe Plastusie

Oficjalna gala Biesiady odbyła się w Bibliotece Publicznej przy ul. Staszica dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Piotra Wiśniewskiego oraz Pani Ewy Jaworskiej.

Podczas spotkania została zaprezentowana część artystyczna w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 13 oraz występy trzech  zwycięskich  przedszkoli. Po prezentacji zostały wręczone nagrody oraz dyplomy dla grup uczestniczących w konkursie.

Po części oficjalnej zebrani gości i mali artyści zostali poczęstowani poznańską „szneką z glancem”.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Przedszkolakom biorącym udział w tegorocznej ,,Biesiadzie na ludowo” i czekamy na Was w kolejnych edycjach.