Ekologia to szeroki dział wiedzy, który w ciekawy i aktywizujący sposób możemy prezentować  dzieciom. Jej celem jest przybliżenie świata przyrody, kształtowanie opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, a także zrozumienie miejsca i roli człowieka w przyrodzie.
W tym roku z okazji Dnia Ziemi w przedszkolu podjęliśmy szereg działań ekologicznych, które miały przybliżyć dzieciom zagadnienia związane z ochroną naszej planety. Na holu powstała wystawa zatytułowana: „Dziękuję Ziemi za…”. W grupach odbywały się zajęcia edukacyjne związane z segregacją śmieci; ochroną środowiska czy postawy proekologicznej. Dzieci wraz z paniami wykonały pojemniki do segregacji śmieci oraz eko zabawki na konkurs wewnątrz przedszkolny, za który dzieci otrzymały sadzonki ziół, które później zostały zasadzone w ogrodzie przedszkolny w „Zakątku ziołowym”. W ogrodzie przedszkolnym dzieci również zasiały kwiaty oraz warzywa. Na zakończenie tygodnia ekologicznego dzieci z najstarszych grup wybrały się na spacer ulicami Gniezna z plakatami na których znajdowały się hasła ekologiczne przez co zachęcały mieszkańców miasta do dbania o naszą planetę.