Dnia 26 października dzieci z Przedszkola nr 13- grupa IV- ,,Sokoły" i II- ,,Kukułki" przyjechała autokarem do Nadleśnictwa Gniezno- wiata edukacyjna ,,Gajówka" gdzie spotkały się z leśniczym. Organizatorem akcji,,Spiżarnia dla leśnych zwierząt" dla gnieźnieńskich przedszkoli było Przedszkole nr 9 z ul. Radosnej w Gnieźnie. Celem akcji było promowanie  nawyków ekologicznych  wśród dzieci, wzmacnianie wrażliwości na los zwierząt, dbanie o dobro zwierząt leśnych. ,,Sokoły " i ,,Kukułki" uczestniczyły w rozmowie na temat zebranej karmy w przedszkolu oraz o potrzebach zwierząt przed nadchodzącą zimą. Dzieci z naszego przedszkola przekazały Nadleśnictwu zebraną karmę( kasztany, żołędzie, warzywa, orzechy). Odbyła się także prezentacja wierszy i piosenek tematycznie związanych z lasem i zwierzętami,  przygotowane przez różne  przedszkola. Nasze maluchy  zaśpiewały,,Jarzębinową piosenkę". Organizatorzy podziękowali przedszkolakom za udział w akcji wręczając dyplom dla przedszkola oraz upominek.
Fascynujący był spacer po lesie. Szukaliśmy wiewiórek, jeży, mrowiska, oglądaliśmy dendrofon itp.
Było super !!!Pogoda bardzo dopisała. Było ciepło i słonecznie.