Od czwartku 16 września do środy 22 września w naszym przedszkolu odbywał się tydzień działań edukacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. W naszym przedszkolu były to przede wszystkim działania mające na celu uświadomienie dzieciom zachowań bezpiecznych podczas spacerów i poruszania się w okolicy jezdni. Przedszkolaki uczestniczyły w spacerach, wyjściach na skrzyżowanie w kamizelkach odblaskowych, gdzie przypominały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię i prawidłowego poruszania się po chodniku. W salach przedszkolnych powstało miasteczko drogowe. Dzieci samodzielnie tworzyły budynki i elementy miasta, by później brać udział w przejazdach przedszkolnymi autami. By móc spacerować i bawić się  w czystym terenie przedszkolaki przystąpiły do akcji Sprzątania Świata i wytrwale sprzątały teren przedszkola oraz poznawały zasady segregacji śmieci.