Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
Aktualności
images/slide1.jpg
  

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego szczególnego dnia 23 listopada dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Wzięły one udział w quizie: „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaków w kąciku „Słodkie, małe co nie co”, układały puzzle z bohaterem bajek itp.

Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Celem konkursu zorganizowanego przez nasze przedszkole było rozbudzanie zainteresowania fotografią, poznawanie miejsc związanych z historią najbliższej okolicy i państwa, rozwijanie poszanowania postaw prospołecznych i dobra wspólnego, wprowadzenie dziecka w świat pełen przeżyć, emocji, samodzielnych doświadczeń oraz kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki. Do udziału w nim zaprosiliśmy dzieci i rodziców z gnieźnieńskich przedszkoli. Jesteśmy pełni uznania i wdzięczności, ponieważ zostały nam dostarczone prace z 10 przedszkoli. 
Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Po burzliwych negocjacjach wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Marcelina C. z Przedszkola Nr 10
II miejsce - Michał K. z Przedszkola Nr 13
III miejsce - Maja M. z Przedszkola Nr 12
wyróżnienie - Amelia S. z Przedszkola Nr 3
wyróżnienie - Krzysztof M. z Przedszkola Nr 9
wyróżnienie - Brajan K. z Przedszkola Nr 5
Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom a także nauczycielom z Przedszkola Nr 2, Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 5, Przedszkola Nr 6, Przedszkola Nr 9, Przedszkola Nr 10, Przedszkola Nr 12, Przedszkola Nr 13, Przedszkola Nr 14 oraz z Przedszkola Nr 17 za zaangażowanie, współpracę i chęć udziału w konkursie. 


Do naszego przedszkola po raz kolejny przyjechali aktorzy teatru Herbi z Leszna, którzy  przedstawił dzieciom polską bajkę pt. „Szewczyk Dratewka”. Artyści w sposób humorystyczny przedstawili przygody Szewczyka w które zaangażowali również przedszkolaków, którzy razem z aktorami stworzyli naprawdę zabawne przedstawienie.

Przekazali nam  jak ważne i pomocne w codziennym życiu są dobroć i odwaga, które przezwyciężają zło i przynoszą szczęście.

Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Zostało nagrodzone dużymi brawami.

W piątek 9 listopada 2018 r. uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego. Następnie uczestniczyliśmy w krótkim przedstawieniu z tej okazji. Dzieci  młodsze z grupy II „Kukułki” pięknie wyrecytowały wierszyki o polskiej fladze, którą wcześniej zaprezentowały starsze przedszkolaki. Emilka z grupy IV „Sokoły” i wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Natomiast dzieci z grupy V „Jastrzębie” w piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” przedstawiły nasz piękny kraj a śpiewając piosenkę „Niepodległość” przekazały nam bardzo ważne przesłanie – człowiek tylko wtedy jest szczęśliwy, gdy jest wolny….

 

Już przed laty okrzyknięto w listopadzie ważne święto.

Jedenasty dzień miesiąca niesie z sobą mnóstwo słońca.

Bo to bardzo ważna data i dla Polski i dla świata.

Przedszkolaki pamiętają, całą Polskę pozdrawiają.


Od połowy listopada 2018r. nasze przedszkole przystępuje do realizacji projektu edukacyjnego według pomysły Artura Czepczyńskiego pt.: „ABC – EKONOMII”. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy u dzieci w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych oraz z zakresu przedsiębiorczości. Projekt jest skierowany do dzieci 5,6-letnich i dlatego będą go realizowały grupy: III „Orły”, IV „Sokoły” oraz V „Jastrzębie”.