images/slide1.jpg

Dnia 31 maja tj. piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu oczekiwany Dzień Dziecka. Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Kopciuszek” przygotowanego przez dzieci z gr III  „Orły”.  Na boisku przedszkolnym, już od rana czekało na dzieci moc atrakcji. Był zamek dmuchany, zabawy z chustą, konkurencje sportowe, lody, popcorn oraz wata cukrowa. Fajnie bawiliśmy się z kolegami i koleżankami na świeżym powietrzu. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało niespodziankę.

Już po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs przyśpiewek i tańców "Biesiada na ludowo", który odbył się w MOK-u we wtorek 21 maja 2019. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne a jury pogratulowało wszystkim uczestnikom i wręczyło nagrody.

Dnia 16 maja gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Utrwalono numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnią.   Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Jak co roku na początku maja ma miejsce bardzo ważne wydarzenie sportowe w gronie przedszkolaków a mianowicie Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Tegoroczne zawody pod hasłem „Żyjmy zdrowo i sportowo” odbyły się w dniach od 8 do 10 maja 2019 po raz pierwszy w Hali Widowiskowo Sportowej im. M. Łopatki a organizatorem tej dużej imprezy było Przedszkole Nr 13. Dzieci sześcioletnie z czternastu gnieźnieńskich przedszkoli od dłuższego czasu przygotowywały się do tego ważnego wystąpienia. Każda reprezentacja składała się  z zawodników, zawodników rezerwowych oraz grupy tanecznej. Do sportowej walki zachęcały dzieci przygotowane wcześniej banery z hasłami dopingującymi.  Patronat honorowy nad olimpiadą objął Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz.