images/slide1.jpg

W dniu 01 października  nasze przedszkole odwiedził Pan Adam, który pokazał naszym dzieciom, jak interesująca może być gra na bębnach. Każdy przedszkolak miał możliwość osobiście zagrać na tych egzotycznych instrumentach. Nie było to jednak takie proste, wymagało to bowiem dużego skupienia i wyczucia rytmu.

Od wielu już lat nasze przedszkole uczestniczy w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.  Przedszkole realizuje cele, które określa fundacja. Czytamy dzieciom codziennie, bo wierzymy, że jest to dobra inwestycja dla dzieci na przyszłość. W ramach kampanii przystępujemy do realizacji programu „Czytające przedszkola”.
„Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.”

Od poniedziałku 16 września do piątku 22 września odbywał się w naszym przedszkolu tydzień działań edukacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

W naszym przedszkolu były to przede wszystkim działania mające na celu uświadomienie dzieciom zachowań bezpiecznych podczas spacerów i poruszania się w okolicy jezdni.

SZANOWNI RODZICE!!!!

Z radością informujemy, że nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która jest realizowana przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. W naszym przypadku jest to Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy po prostu odwiedzić najbliższą filię Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i zapisać swoje dziecko. Wówczas na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym będzie czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy strat. W wyprawce jest także coś dla Rodziców – broszura informacyjna, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Chodzi o to, aby to Rodzice zabrali swoje dzieci do biblioteki i zachęcali do wypożyczania książek, dając w ten sposób bardzo dobry przykład na dalsze życie.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Licząc na Państwa współpracę z biblioteką życzymy Rodzicom cierpliwości oraz wytrwałości we wspólnym czytaniu z dziećmi.

Nasze Przedszkole wzięło  udział w Programie Edukacyjno–Profilaktycznym dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa „BEZPIECZEŃSTWO   W ŚWIECIE” organizowanym przez Akademie Edukacji „PERFEKT”. Po skończeniu  projektu otrzymaliśmy Certyfikat.

Jak wiemy, wyobraźnia i pomysłowość dzieci potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego, a wręcz przekroczyć zdolność przewidywania dorosłych, co w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla poczucia bezpieczeństwa dziecka.  Tak, więc jednym z najważniejszych obowiązków, jest zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa w szerokim znaczeniu tego słowa.  My powinniśmy zwrócić uwagę na sytuacje, w których należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i wskazać im sposób w jaki należy to czynić.

Pamiętajmy zatem, że dziecko szczęśliwe, to dziecko zdrowe i bezpieczne.