Dnia 26 września gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Utrwalono numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnią. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.