Dnia 26 września gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika i oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Utrwalono numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnią. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Dnia  27 września dzieci z naszego przedszkola  wybrały się  na wycieczkę do stadniny koni.  Powitał nas tam Pan Patryk, który opowiedział w  jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami, w jaki sposób dba się o konie, jak wygląda sprzęt jeździecki.
Wspólnie spędziły tam niezapomniane chwile. Dzieci wzbogaciły słownictwo dotyczące jeździectwa oraz samego konia. Nasi wychowankowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość skorzystać  z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz.” Być może wycieczka do Jankówka  spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.
Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne zabawy i gry terenowe oraz pieczenie kiełbasek, a na koniec jeszcze przejażdżka dorożkami. Zabawa była przednia!

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy  w tym roku 28 września.

W tym dniu dziewczynki

wręczały chłopcom upominki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

24 września 2018 r.  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Zaraz po śniadaniu przyszła do nas Pani Jesień, która dzisiaj zaczęła swoje panowanie. Weszła z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… oraz pędzlem, którym zaczęła już malować świat na jesienne barwy. Poprosiła dzieci, aby tanecznym krokiem w rytm muzyki (pojedynczo - każdy innym) przekroczyły bramę do jej królestwa. Bawiliśmy się w kole do piosenek: "Urodziny Marchewki" i "Tańcząca wiewióreczka". Był też konkurs na taniec ze wstążką oraz wiele zadań utrwalających wiadomości o obu porach roku. Na koniec zajęć wykonaliśmy soki z naszych owoców i warzyw jesiennych, które potem wypiliśmy ze smakiem.

W ramach realizacji tematu „Bezpieczna droga do przedszkola” dzieci z 6-letnie z grupy „Orły” wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie drogowe. Tam przypomniały sobie zasady prawidłowego przechodzenia przez ulicę, utrwaliły nazwy kolorów, jakie pokazują się na sygnalizatorze świetlnym oraz poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich  jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna.  Podczas spaceru obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy. Uzyskaną na zajęciach wiedzę wprowadziliśmy w czyn, przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Podczas wycieczki było nas bardzo dobrze widać, każde dziecko miało założoną kamizelkę odblaskową, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż grupa przejdzie przez przejście dla pieszych. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwe i zadowolone z siebie dzieci wróciły bezpiecznie do przedszkola.