W piątek 9 listopada 2018 r. uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego. Następnie uczestniczyliśmy w krótkim przedstawieniu z tej okazji. Dzieci  młodsze z grupy II „Kukułki” pięknie wyrecytowały wierszyki o polskiej fladze, którą wcześniej zaprezentowały starsze przedszkolaki. Emilka z grupy IV „Sokoły” i wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Natomiast dzieci z grupy V „Jastrzębie” w piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem” przedstawiły nasz piękny kraj a śpiewając piosenkę „Niepodległość” przekazały nam bardzo ważne przesłanie – człowiek tylko wtedy jest szczęśliwy, gdy jest wolny….

Już przed laty okrzyknięto w listopadzie ważne święto.

Jedenasty dzień miesiąca niesie z sobą mnóstwo słońca.

Bo to bardzo ważna data i dla Polski i dla świata.

Przedszkolaki pamiętają, całą Polskę pozdrawiają.

{gallery}20182019/niepodlegla{/gallery}