images/slide1.jpg

21 września nasze przedszkole aktywnie włączyło się w akcję Sprzątania Świata.  W  tym roku hasło przewodnie to: „Akcja – segregacja! 2x mniej! 2x czyściej! Dzieci z naszego przedszkola przypomniały sobie co to znaczy segregacja śmieci i na czym ona polega. Rozmawiały również o tym, dlaczego nie możemy śmiecić i jak my możemy pomóc naszej planecie. Panie w poszczególnych grupach odczytały przedszkolakom tajemniczy list, z którego dowiedzieliśmy się, że ktoś nieoczekiwanie zaśmiecił nam cały gródek przedszkolny – więc cóż innego nam pozostało… wszyscy zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki ruszyliśmy by wyzbierać te okropne papierki, które pojawiły się za oknami naszego przedszkola.