Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę, śpiewając głośno piosenki o Wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę,. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

Od wielu lat uczniowie I Liceum organizują akcję „Mam haka na raka”, której celem jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, promującej profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie aktywności prozdrowotnych wśród najbliższych, promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promocja profilaktyki nowotworów wśród dzieci i młodzieży z powiatu gnieźnieńskiego. Projekt jest skierowany do różnych grup wiekowych, o różnym statusie społecznym, począwszy od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, aż do najstarszych mieszkańców naszego regionu.

Uczniowie realizują projekt także w przedszkolach. Do naszego przedszkola przyszli 06. 03 (tj. środa) tłumacząc dzieciom, jak ważne są aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie, docierając do nich w przystępny i ciekawy sposób.

W ramach realizacji programu  ,, Podróże małe i duże" tym razem  odbyliśmy podróż do Francji. Na początku zobaczyliśmy na mapie  gdzie leży Francja oraz poznaliśmy jej barwy narodowe. Obejrzeliśmy zdjęcia wybranych budowli i zabytków, dowiedzieliśmy się, że Paryż to miasto mody i najsłynniejszych projektantów. Poznaliśmy charakterystyczne potrawy kuchni francuskiej.

Tegoroczne podsumowanie akcji pod hasłem ?EcoWalentynki 2024? Okaż miłość Ziemi!?odbyło się w Przedszkolu Nr 14 Mali Piastowie w G-nie. Działania ekologiczne polegały na zbiórce zużytych baterii?. Jak co roku społeczność naszego przedszkola włączyła się w tą szlachetną akcję na rzecz Ziemi. Podziękowania oraz wyróżnienie za podjęte działania ekologiczne otrzymaliśmy z rąk P. Joanny Śmigielskiej Zastępcy Prezydenta Miasta G-na, P. Marzeny Dyc-Rewers Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska oraz P. Grażyny Bernaciak Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego w Gnieźnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za czynny udział w ekoakcji.

9.02.22024 r. w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców dla dzieci i rodziców. Impreza odbyła się pod hasłem: „Na dworze króla”. Na uczestników balu czekało wiele atrakcji: gry i zabawy przy muzyce, kolorowe warkoczyki, tatuaże brokatowe oraz słodki poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni. Całą imprezę  umilał nam DJ Olek.

W tym roku szkolnym w naszej placówce realizowana jest innowacja „Jestem ciekawy świata”. Dzieci poznają różne zjawiska występujące w świeci dzięki wykonywaniu doświadczeń związanych z danym zjawiskiem.

Od października dzieci zgłębiły takie zagadnienia jak: powietrze, magnesy, masy sensoryczne i dźwięki.

Bal karnawałowy dal przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Dostarcza on wielu przeżyć i radości. Tak też było 23 stycznia w naszym przedszkolu. Tego dnia do przedszkola przyszli bohaterowie bajek, gier oraz komiksów lubianych przez dzieci. Pojawił się rycerz, pirat, kotek, nie zabrakło również księżniczek, wróżek, czarownic czy policjantów. Nie możemy również zapomnieć o popularnym w tym roku spider – men. Wszyscy wspólnie świetnie bawili się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na Sali było wesoło i kolorowo. Śmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Odbyła się również sesja fotograficzna oraz poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i miłych chwil.